Naha- ja kehakaitsevahendid avariijärgse remondi töödeks

Naha- ja kehakaitsevahendid avariijärgse remondi töödeks

 • Normaaltingimustes suudab teie nahk end ise hästi aidata ja parandada, kuid see ei tähenda, et nahk ei saa hävida. Kaitsev nahakiht vajab korrektseks toimimiseks alati teatud niiskus- ja rasvasisaldust. Ainult siis, kui need on tagatud, suudab naha elastne ja suletud pind takistada ohtlike ainete kehasse tungimist.


 • Õrn nahapuhastus – nahahooldus

   Nahapuhastus peab alati olema põhjalik, ent samas nahale võimalikult õrn. Veenduge, et teie töökohas on saadaval nii nahka kaitsvad puhastusained kui ka tooted, mis toetavad teie naha kaitsefunktsioone.

   Võimaluse korral kasutage nahakaitsekreemi (silikoonivaba). Nii aitate vältida nahale mustuse ja vaikude kleepumist ning lihtsustate viimase puhastamist.

   Olgu teie naha eelkaitsevahendid nii head kui tahes, tööjärgne nahakaitse on vähemalt sama tähtis. Pärast naha põhjalikku puhastamist kuivatage see alati täielikult ka sõrmede vahelt ning kasutage kiiresti imenduvat niisutuskreemi.

   

 • Mustus nahal

  1) Mustus nahal

 • Seep/puhastusaine kapseldab mustuse.

  2) Seep/puhastusaine kapseldab mustuse.

 • Loputage mustus veega maha.

  3) Loputage mustus veega maha.

 • Kehakaitsevahendid

  Kaitserõivaid valides tuleb alati jälgida, et need oleksid valmistatud kvaliteetsest kergest ja õhku läbilaskvast kangast, mis takistab ülekuumenemist ning võimaldab teil mugavalt töötada. Pöörake tähelepanu ka tooteklassifikatsioonile, et saaksite oma töö jaoks sobiva toote.

 • Kaitsekindad

  Enamiku värvitöökoja tööde jaoks sobivad nitriilkummist (või sellega kaetud) või vinüülist kindad, mis kaitsevad paljude lahustite eest. Kandke neid alati selliste tööülesannete puhul nagu pahtli segamine, kaalumine, värvi segamine ja värvimine/pahteldamine. Kaitsekindaid tuleb kanda ka vesilahustuvate materjalidega töötades.

  Keretöökodade töötajatel on oma käsi vaja kaitsta mehaaniliste vigastuste eest, nagu lõikevigastused, ja kemikaalide eest, nagu õlid, liimid, puhastusvahendid, hermeetikud jne.

  Saadaval on lai valik kaitsekindaid iga töö jaoks. Veenduge alati, et valite õige toote, ja vahetage neid olenevalt tööülesande nõuetest.

 • Turvajalatsid

  Turvajalatsid peavad olema tugevad ja hajutama staatilist elektrit. Neid on eriti tähtis kanda värvikambrites ja metallvõredega kohtades. Töötades raskete esemetega, mis võivad kukkuda, on soovitatav kasutada terasest ninaga jalatseid.


 • Kust osta?
  Kust osta?