Põllumajandustöötajate kaitsmine

Põllumajandustöötajate kaitsmine

Ohutus- ja isikukaitsevarustus (IKV) põllumajandustööstusele

Põllumajandustööd võivad olla küllaltki ohtlikud. Müra, tolm, gaasid ja ohtlikud vedelikud, millega töötajad puutuvad kokku iga päev, teevad sellest ühe suurimate õnnetusjuhtumite ja kutsehaiguste arvuga tööhõivesektori (Ühendkuningriigi tervise- ja ohutusamet, 2013).
Õnneks on 3M-i tipptasemel teadlased üle 40 aasta arendanud meie laia hingamis-, kuulmis-, pea-, silma- ja kehakaitsetoodete valikut, mis ei paku mitte ainult kaitset, vaid mille kandmine on ka mugav ja lihtne.


 • Hingamiskaitse

  Hingamisteede haigusi, sealhulgas astma ja allergiline kopsuturse, ning põllukultuuride pritsimiseks kasutatavate kemikaalidega kokku puutumisest põhjustatud tervisekahjustusi on õigete hingamiskaitsevahendite kasutamisel lihtne ära hoida.

  3M on välja töötanud laia valiku kvaliteetseid ja mugavaid respiraatoreid, mis kaitsevad gaaside, aurude ja tolmu eest ning mis on saadaval nii ühekordsete kui ka korduvkasutatavatena ja nii motoriseeritud kui ka suruõhuvarustusega süsteemidena.

  Vaata põllumajanduslikke hingamiskaitsetooteid


 • Kuulmiskaitse

  Valjust mürast põhjustatud kuulmiskahjustusi võib olla keeruline mõista ja nende tekkepõhjused olenevad mitmest tegurist, sealhulgas:


  • tegelik müratase – mida suurem on müratase, seda suurem on kuulmiskahjustuste tekkimise oht;
  • kokkupuute kestus, st aeg, mis veedetakse ohtlike müratasemetega töötades;
  • tervisehädad – nt korduv väliskõrvapõletik.

  Püsivate kuulmiskahjustuste sümptomid tekivad sageli küll pikaajalisest kokkupuutest valju müraga, kuid neid võib põhjustada ka kokkupuude tugeva impulssmüraga, nt väga vali plahvatus. Eelnevat arvesse võttes on seega oluline jälgida ja kaitsta kõiki, kes puutuvad kokku ohtlike müratasemetega, sealhulgas põllumajandustöötajad.

  Vaata põllumajanduslikke kuulmiskaitsetooteid


 • Pea-, näo- ja silmakaitse

  3M on välja töötanud laia valiku pea-, näo- ja silmakaitsevahendeid, et kaitsta teid ükskõik millises põllumajanduslikus töökeskkonnas. Meie kerged kiivrid on ideaalsed, kui teie töökohas on oht, et raskete esemete tõstmisel võivad need kukkuda; meie näokaitsmed on välja töötatud kaitsma kandjat muu hulgas näiteks lendavate puidulaastude eest; lisaks leiate meilt ka laia valiku silmakaitsevahendeid, et vältida tolmust ja pritsmetest põhjustatud silmaärritusi.

  Vaata põllumajanduslikke pea-, näo- ja silmakaitsetooteid


 • Kehakaitse

  Kuna põllumajandustööd võivad teilt ja teie töötajatelt nõuda kokkupuutumist paljude ohtlike tahkete osakeste ja vedelikega, on tähtis end ohtude eest kaitsta õige töövarustusega. 3M-il on lai valik kvaliteetseid kaitseülikondi, mis tagavad teile ja teie töötajatele vajaliku kaitse.

  Vaata põllumajanduslikke kaitserõivaid