Car Body Repair

Autode kereremont

Trendid autotööstuses

 • Viimase 10–15 aasta jooksul on erinevad ülitugevad terased hakanud suurel määral asendama tavalist terast ja muid rauasulameid. Kasvanud on ka kergete materjalide, näiteks alumiiniumi ja komposiitide kasutamine.

  Iga tänapäevase auto konstruktsioonist võib leida ülitugevast materjalist osi ja nende kõrvalt materjale, mis on loodud spetsiaalselt löökide summutamiseks, et kaitsta sõidukis reisijaid.

  Ülitugevate teraste kasutamine võimaldab vähendada ka paneelide paksust ja seeläbi auto kaalu, säilitades sellegipoolest vastavuse rangetele kokkupõrkeohutusnõuetele.

Car Materials
 • Muutumas on ka autokerede ehitusviisid – uute materjalide tõttu ei leidu enam nii palju punktkeevitusi. Nende asemel kasutatakse rohkem liime ja neete, millest on tingitud ka uute remondimeetodite levik, näiteks kõvajoodisjootmine ning liimide kombineerimine neetidega.

  Selle tulemusena on muutumas viisid, kuidas tänapäeva autosid tuleb remontida:

  ülitugevad terased on termiliste pingete suhtes tundlikumad ja õhemad paneelid nõuavad strukturaalse terviklikkuse säilitamiseks täpsemaid lihvimismeetodeid.


 • Süva- ja jämelihvimine keretöökojas

  Keretöökodade lihvimistööd saab jaotada mitmeks osaks:

    

  3M pakub kõigi nende etappide jaoks lahendusi, mis aitavad teil parandada tööviljakust ja valmistada pind ette maalritele lõppviimistlustööde tegemiseks.

   1. keevitamise või liimimise eelne värvi eemaldamine, et saada remonditöödeks vajalik puhas metallipind;
   2. metalli töötlemine keevitusjoonte või -punktide eemaldamiseks;
   3. metalli lihvimine
 • Tuuleklaasi vahetamine ja paigaldamine

  Tuuleklaaside ning külje- ja tagaakende liimimiseks loodud ühekomponentsed polüuretaanliimid. Need 3M™-i aplikaatorite abil lihtsasti pinnale kantavad liimid on saadaval eri suuruses kotikestes ja padrunites. Saadaval on kolme sorti liimi vastavalt ühe-, kolme- või kaheksatunnise kuivamisajaga.

 • Liitekohtade tihendusprotsessid keretöökojas

  3M-ilt leiate laia liitekohtade tihenduslahenduste valiku oma taasviimistlusvajaduste täitmiseks. Nende kasutamine koos meie paljude aplikaatoritega tagab, et saate viimistluse, mis ühtib algse välimusega. Ükskõik kas vajate hermeetikuid tavaliste liitekohtade jaoks, märg-märjale protsesside tarbeks või pihustamiseks – 3M-i toodete valik on lai.

 • Paneelide ja struktuursete osade liimimine

  Kui täielik keevitamine ei ole võimalik või seda ei soovita mittekandva autoosa paigaldamiseks kasutada, võite alati järgida 3M-i paneelide liimimise protsessi.

  Kui teil on liimimistöödeks vaja struktuursetele osadele tõeliselt sobivat liimi, valige 3M-i löögikindel struktuursete osade liim. Mitmed originaaltootjad soovitavad seda kokkupõrkelöökide summutamiseks. See liim sobib ka struktuursetele osadele.

 • Kaitsvate taasviimistluskatete pealekandmine

  3M™-i Accuspray™ survestatud HGP pihustuspüstol ja PPS™-i survetopsid on loodud suure viskoossusega katteainete jaoks, nagu põhjakaitsmed, paksud täitevkrundid ning kivikaitsmed.

  Tänu paksuse ja viimistluse reguleerimise võimele läheb selle süsteemi kasutamisel raisku vähem toodet ja kulub vähem aega, mis teeb selle nii tõhusaks kui ka tulemuslikuks. Seeläbi väheneb lisaks puhastustööde maht. Accuspray™ pihustuspeade/otsakute abil on võimalik katteainete pealekandmisel saavutada erinevaid tekstuure, mis tähendab, et saate vajaliku viimistluse tagamiseks lihtsasti taasluua mitmesuguseid originaaltekstuure.

 • Korrosioonitõrjevahad

  Et kaitsta tänapäeva autoehituses üha muutuvaid alusmaterjale korrosiooni eest, soovitavad nii tööstusühendused kui ka tootjad kasutada õõnsuste kaitsevahasid.

  3M™-i merevaigukollaste ja läbipaistvate siseõõnsuste kaitsevahade kasutamine on lihtne ning tõhus meetod korrosioonitõrje tagamiseks, mis on üks tähtsamaid autoremonditööde osi.


 • Kust osta?
  Kust osta?