Süva- ja jämelihvimine keretöökojas

 • Kui kahjustatud sõiduk on jõudnud keretöökotta, tuleb kõigepealt eemaldada ehisliistud ja kõik muud osad, mis takistavad juurdepääsu kogu remonditavale alale.

 • 1. samm – metallosade lõikamine

  1. samm – metallosade lõikamine

  Lõigake maha kõik kahjustatud paneelid või osad.

  Metallide lõikamiseks pakub 3M Cubitron™ II lõikeketast (saadaval 75 ja 115 mm läbimõõduga), mis on mõeldud kasutamiseks 3M-i lõiketööriistadega. Nii saavutate kiiresti täpsed, puhtad ja sirged lõiked.

  Kui otse mahalõigatava paneeli taga on struktuurseid osi, soovitame kahjustatud osa tagumise paneeliga ühendava keevisõmbluse eemaldada 3M-i Cubitron™ II lintlihvmasinaga. See aitab vältida tagumise osa kahjustamist, säästes seeläbi teie raha ja aega, kuna vaja ei lähe spetsiaalseid ülitugeva terase puure.

 • 2. samm

  2. samm – metalli keevitusjoonte või -punktide eemaldamine kahjustatud osade edasiseks eemaldamiseks

  • 3M on tuvastanud 3 tähtsaimat abrasiivide karedusastet parima remonditulemuse saavutamiseks: P36, P60 ja P80. Valida saab erinevat tüüpi ja erineva läbimõõduga abrasiivide vahel, olenevalt remonditööde ulatusest ja juurdepääsetavusest remonditavale alale.

   a) Kasutage 3M-i Cubitron™ II Roloc™-kettaid (50 või 75 mm) tööriistade kiireks vahetamiseks 3M-i Roloc™-i kiirkinnitussüsteemiga. Roloc™-i kinnituspea on värvilise märgistusega, et lihtsustada õigete karedusastmete tuvastamist.

   b) Kasutage 3M-i Cubitron™ II kiudlihvkettaid (saadaval 115, 125 ja 180 mm läbimõõduga) suuremate remonditavate kerepindade töötlemiseks, mille puhul on vaja kiiret tegutsemist.

   c) Kerglihvimiskohtade parimaks avamiseks kasutage 3M-i Cubitron™ II lihvlinte (puuride asemel). Cubitron™ II lihvlindid on saadaval 3 suuruses (10 x 330 mm, 13 x 457 mm ja 20 x 520 mm).

   3M-i Cubitron™ II lihvlintide abil saate lihtsasti eemaldada ka osad, mis originaaltootja on laserkeevituse teel kinnitanud.

   Järgmine samm on remonditava ala joondamine uue osaga.

   Pole vahet, kas kasutate keevitust, kõvajoodisjootmist või liimi, alati tuleb ühendatavad alad puhastada. Kui vajate puhtaid metallipindu, kasutage selleks üht järgmistest protsessidest.
   •  
 • 3. samm

  3. samm – keevitamise või liimimise eelne värvi eemaldamine, et saada remonditöödeks vajalik puhas metallipind


  • Keretöökojas värvi ja rooste eemaldamiseks saate valida mitme 3M-i lahenduse seast olenevalt sellest, missugune varustus teil juba saadaval on või mida te soovite kasutada.

   a) Kiirelt pöörlevate masinate korral (8000 – 18 000 p/min olenevalt suurusest) kasutage 3M-i harjaskettaid, et saada hea, ühtlane viimistlus kiire värvieemaldusega.

   b) Kõvade aluspindade töötlemisel masinatega kiirusega 4000–6000 p/min kasutage Scotch-Brite™ CSD (puhastus- & koorimisketas) XT kettaid. Scotch-Brite™ CSD XT toimib kiiresti ja kestab kaua, kuid jätab veidi karedama viimistluse.

   c) Pehmemate aluspindade, näiteks alumiiniumi töötlemisel masinatega kiirusega 4000–6000 p/min kasutage pehmeid Scotch-Brite™ CSD (puhastus- & koorimisketas) GP kettaid. Scotch-Brite™ CSD GP toimib kiiresti ja on parima paindlikkusega, jättes siledama viimistluse.

   Kõik eelnimetatud lahendused sobivad hästi metallidelt kraatide eemaldamiseks. Need jätavad terasosa terveks ja minimeerivad kriimustused, et saaksite keevitamise, kõvajoodisjootmise või liimimise jaoks puhta aluspinna.

   Järgmine samm oleneb originaaltootja soovitusest.

   3M pakub liimimislahendusi ja tugimaterjale keevitusprotsessi parandamiseks (näiteks keevitussädemete tõrjepaber ja isikukaitsevahendid, nagu 3M™ Speedglas™ 100V DIN 8-12 näokaitsemask).

   Kui olete uue osa autokere külge kinnitanud, siluge keevitusjooned ja -punktid, kasutades taas 3M-i Cubitron™ II Roloc™-kettaid või 3M-i Cubitron™ II lintlihvmasinat olenevalt sellest, kui lihtne on alale ligi pääseda.

 • Kust osta?
  Kust osta?