• 2. samm – lihvimine

  2. samm – lihvimine

  Lihvige pind pehme tugitalla ja täiendava vahetallaga orbitaallihvmasina abil võnkeamplituudiga 3 mm. Selleks parim abrasiiv on spetsiaalne e-katte lihvketas 3M™ Hookit™ 337U karedusega P320.

 • Step 5 b - Blending area preparation - whole area

  Step 5 b - Blending area preparation - whole area

  To prepare the whole blending area, use 3M P1000 abrasive (e.g.. 260L, Flexible Disc or Trizact™) with an interface pad on a DA machine.

Tõhus lihvimine avariijärgseks remondiks

 • 3M-i abrasiivid on aluseks täiuslikele värvimistulemustele. Meie tootevalikusse kuuluvad käiakivid, lihvlindid ning käsi- ja märgabrasiivid. Õigete abrasiivide kasutamine mängib tähtsat rolli sõidukite taasviimistlustöödel täiuslike tulemuste saavutamises. Olgu tegemist ettevalmistustööde või krundi kuiv- ja peenlihvimisega, meie kvaliteetsed abrasiivid ja tarvikud aitavad teil saavutada soovitud tulemused turvaliselt ning tõhusalt, eriti järgmistel töödel:

    

   

Sammsammulised juhised autoremondi lihvimistöödeks


Kerepahtli lihvimine – kruntimiseks ettevalmistamine

 • 1. samm – puhastage remonditav ala

  Puhastage remonditav ala ja eemaldage kõik värviosakesed ning rooste, et pind pahteldamiseks ette valmistada. Lihvige see halja metallini, kasutades Cubitron™ II 150+ abrasiivi koos orbitaallihvmasinaga, et saada kerepahtli pealekandmiseks vajalik viimistlus.

 • 2. samm – kandke pinnale kuiv kontrollkate ja lihvige faasitud serva

  2. samm – kandke pinnale kuiv kontrollkate ja lihvige faasitud serva

  Kandke pinnale 3M-i kuiv kontrollkate, et tõsta esile kõik 150+ abrasiivi kriimustused, ja seejärel lihvige haljast metalli ümbritsevat faasitud serva Cubitron™ II 220+ abrasiivi abil, et vältida pahtlis sisalduvate lahustite tungimist läbi servade, mis võib põhjustada pundumist.

 • 3. samm – kandke pinnale kerepahtel

  Kandke soovitud viisil pinnale 3M-i kerepahtel – kasutades kas uuenduslikku 3Mi dünaamilist segamissüsteemi või harilikku pahteldusprotsessi .

 • 4. samm – kandke kuivale pahtlile kuiv kontrollkate

  Kui pahtel on kuiv, kandke pinnale 3M-i kuiva kontrollkatet, et pahtli struktuur muutuks nähtavaks ning lihvimine läheks kiiremini ja täpsemini. Kuiv kontrollkate aitab vähendada ka abrasiivi materjaliga ummistumist ja pikendab selle kasutusiga.

 • 5. samm – pahtli lihvimine

  Kasutage 3M-i Cubitron™ II 150+ abrasiivi lihvmasina või sobiva käsiklotsi ja tolmuärastiga, et pahteldatud ala vormimine läheks kiiresti.

 • 6. samm – kandke pinnale uus kuiva kontrollkatte kiht, et tõsta esile peened kriimustused

  Kandke pinnale uuesti 3M-i kuiva kontrollkatet, tõstmaks esile võimalikud sügavamad kriimustused ja pinnadefektid, et need peenemateraliste abrasiividega eemaldada.

 • 7. samm – vähendage kriimustusi

  7. samm – vähendage kriimustusi

  Pinna kruntimiseks ettevalmistamiseks vähendage 150+ abrasiivi kriime karedusega 220+ abrasiivide abil. Et saada võimalikult tasane pind, kasutage lihvklotse.

 • 8. samm – viimane lihvimine enne kruntimist

  8. samm – viimane lihvimine enne kruntimist

  Pärast käsilihvimist kasutage orbitaallihvmasinat (Festool Automotive Systems LEX 150 / 5 või Festool Automotive Systems ETS / EC 150 / 15) ja Cubitron™ II 220+ abrasiivi ning seejärel P400/P500 abrasiivi servade faasimiseks ja krundi nakke parandamiseks.

 • 9. samm – hajutusala

  Vahepeal, enne hajutusala ettevalmistamist katke ümbritsevad servad maalriteibiga.

 • 9a: kasutage 3M™-i painduvaid abrasiivlehti karedusega P1000–P1200 alusvärvi hajutusala servade ja kerejoonte ettevalmistamiseks.

 • 9b: kogu hajutusala ettevalmistamiseks kasutage 3M-i abrasiivi karedusega P1000 (nt 260L+, painduv ketas või Trizact™) koos vahetallaga orbitaallihvmasinaga.

 • 9c: kasutage halli Scotch-Brite™-i ketast koos orbitaallihvimismasinaga, mis on varustatud tolmukogumissüsteemiga ja puhastage pind, et see kruntimiseks ette valmistada. Pühkige pind, kasutades 3M-i pinnapuhastuse lappi ja pinnapuhastuse kontrollspreid ning seejärel katke krunditav ala kinni, kui selleks vajadust on.

Värvimiseelne peenlihvimine – krundipinna ettevalmistamine alusvärvi pealekandmiseks

 • 1. samm – kandke pinnale kuiv kontrollkate

  1. samm – kandke pinnale kuiv kontrollkate

  Kandke töö kontrollimiseks krunditud alale kuiv kontrollkate.

 • Samm 2a – tasandage pind

  Samm 2a – tasandage pind

  Krundi lihvimisel tuleb kõigepealt pahtli kohal olev keskne remonditav ala tasaseks lihvida, kasutades karedusega P320/P400 3M-i abrasiivlehti koos lihvklotsiga.

 • Samm 2b – kandke pinnale uus kontrollkatte kiht

  Samm 2b – kandke pinnale uus kontrollkatte kiht

  Kandke lihvitud pinnale uus kontrollkatte kiht, et tõsta esile eemaldamist vajavad kriimustused.

 • 3. samm – kerejoonte käsilihvimine

  3. samm – kerejoonte käsilihvimine

  Et vältida hiljem orbitaallihvmasinaga lihvides pinna läbipõletamist, tuleb remonditavas alas olevad servad ja kerejooned kõigepealt käsitsi lihvida, kasutades Hookit™-i painduvaid abrasiivlehti karedusega P1000. Nõuanne : kõige tähtsam on krunti mitte maha lihvida ja seeläbi uuesti haljast metalli paljastada. Kui see siiski juhtub, katke vastav koht vajaliku paksusega (värvitootja soovituste kohaselt). Halvasti töödeldud ala jääb näha tumedama alusvärviga ja see viib varem või hiljem kontaktkorrosioonini.

 • 4. samm – lihvige krunt siledaks

  4. samm – lihvige krunt siledaks

  Lihvige pinda Festool Automotive Systems LEX3 150 / 3 või Festool Automotive Systems EETS / EC 150 / 3 abil koos pehme tugitallaga. Kasutage karedusastet P400/P500 eelnevalt pealekantud krundi siledaks lihvimiseks, et saada täiuslik pind alusvärvi pealekandmiseks.

 • Samm 5a – hajutusala ettevalmistamine – servad

  5. samm

  Kasutage halli Scotch-Brite™-i ketast koos tolmuärastiga Festool Automotive Systemsi orbitaallihvmasinaga ja puhastage pind, et see kruntimiseks ette valmistada. Pühkige pind puhtaks, kasutades 3M-i paneelilappi ja sobivat veepõhist rasvatustajat.

 • 6. samm – viimane puhastamine

  6. samm – viimane puhastamine

  Viimasena, enne alusvärvi pealekandmist, kui auto on juba värvikambris, pühkige pind puhtaks, kasutades 3M™-i Aqua puhastuslappi.

E-katte lihvimine uue osa ettevalmistamiseks

 • 1. samm – lihvige ala

  1. samm – lihvige ala

  Kontrollige üle asendusosa, seejärel puhastage pind ja lisage sinna pinnapuhastuse kontrollspreid, järgides värvitootja soovitusi. Kasutage halli Scotch-Brite'i abrasiivi (rullis või käsipadjana) asendusosa siseala ning selle nurkade, äärte ja servade lihvimiseks, liikudes seestpoolt väljapoole.

 • 2. samm – lihvimine

  2. samm – lihvimine

  Lihvige pind pehme tugitalla ja täiendava vahetallaga orbitaallihvmasina abil võnkeamplituudiga 3 mm. Selleks parim abrasiiv on spetsiaalne e-katte lihvketas 3M™ Hookit™ 337U karedusega P320.

 • 3. samm – tolmu eemaldamine

  3. samm – tolmu eemaldamine

  Kasutage halli Scotch-Brite™-i ketast koos tolmuärastiga orbitaallihvmasinaga ja puhastage pind, et see kruntimiseks ette valmistada. Seejärel tehke viimane puhastus, järgides värvitootja soovitusi, ja kandke pinnale krunt.


 • Kust osta?
  Kust osta?