stange või serva parandamine – plastmaterjalid

 • Kui asendusosa on raske leida või stange kahjustused pole kuigi ulatuslikud, saate mõranenud stange lihtsasti parandada, kasutades 3M-i plastiparandusmaterjale.

  Parandades väldite ooteaega ja asendusosade suuri ostukulusid. Selle asemel saate arve esitada oma väärtusliku tööaja eest, säästes nii enda kui ka kliendi raha.

  3M-i painduva plastipaiga ja plastiparandusliimi kasutamine on kiire ning usaldusväärne meetod, mille tulemusena saab põrkeraud nagu uus.

Õppevideo – stange parandamineSammsammulised juhised plastpõrkeraudade parandamiseks


 • 1. samm – takistage mõra laienemist

  Puhastage remonditav ala pehme lapiga (nt 3M™-i paneelilapp ja sobiv rasvatustaja).

  Puurige mõra keskele 4–6 mm auk, et vabastada pinged ja vältida mõra edasist laienemist.

 • 2. samm – ettevalmistamine

  2. samm – suurendage liitepinda

  Suurendage liitepinda, avades mõra karedusastmega P80 3M™-i Roloc™-ketta abil. Paneeli servani ulatuva mõra puhul avage selle ots, lõigates selle V-kujuliseks, ja eemaldage plastjäägid terava noa abil.

 • 3. samm – suurendage liitepinda

  3. samm – ettevalmistamine

  Valmistage mõra ümbritsev ala ette, kasutades 3M™-i Cubitron™ II lihvketast 180+, et vältida plasti ülekuumenemist ja sulamist. Töödelge kindlasti nii esi- kui ka tagakülge.

 • 4. samm – puhastage remonditav ala

  4. samm – puhastage remonditav ala

  Puhastage remonditav ala seest ja väljast 3M™-i VHB™ pinnapuhastusvahendi või 3M™-i üldotstarbelise liimipuhastusvahendi 08984 abil, kasutades 3M™-i spetsialisti paneelilappi 34567 või 3M™-i mikrokiudlappi.

 • 5. samm – kandke pinnale nakkeparandajat

  5. samm – kandke esiküljele polüolefiin-nakkeparandajat

  Pihustage stange esiküljele mõranenud koha ümber 3M™-i polüolefiin-nakkeparandajat 05917. Laske 10 minutit kuivada. (TF- ehk tolueenivaba versiooni kasutamisel 20 minutit.)

 • 6. samm – paigaldage plastiparanduspaik

  6. samm – kandke tagaküljele polüolefiin-nakkeparandajat

  Pihustage stange tagaküljele mõranenud koha ümber 3M™-i polüolefiin-nakkeparandajat 05917. Laske 10 minutit kuivada. (TF- ehk tolueenivaba versiooni kasutamisel 20 minutit.)

 • 7. samm – kandke pinnale polüolefiin-nakkeparandajat

  7. samm – tagakülje parandamine

  Kandke aplikaatori 08190 abil mõra tagaküljele 3M™-i painduvate osade parandusmaterjali 05901 ja määrige see laiali. Lisatugevuse saamiseks soovitame seda kasutada koos 3M™-i mõrakatteteibiga PN03020. Asetage teip mõra peale, kandke sellele painduvate osade parandusmaterjali ja täitke sellega kogu mõra.

 • 8. samm – kandke pinnale plastiparandusmaterjali

  8. samm – esikülje parandamine

  Kandke aplikaatori 08190 abil ka mõra esiküljele 3M™-i painduvate osade parandusmaterjali 05901 ja määrige see laiali. Laske 20 minutit kuivada.

 • 9. samm – jaotage plastiparandusmaterjal laiali

  9. samm – vormige pind

  Vormige pind, lihvides seda 3M™-i Cubitron™ II lihvketta 180+ abil, valmistades selle ette plastipahtliga täitmiseks või kohe kruntimiseks.

 • 10. samm – lõigake ja vormige

  10. samm – kandke pinnale plastipahtel

  Parandustöö lõpetamiseks ja pinna kruntimiseks ettevalmistamiseks soovitame kasutada plastipahtlit.
  Kasutage 3M™-i plastipahtlit PN51009 või 3M™-i EZ Sandi painduvate osade parandusmaterjali, et saavutada plastiga sarnased omadused ning suurepärane lihvitavus ja faasitud servad.


 • Kust osta?
  Kust osta?