SMART Repair

SMART-parandus

 • SMART-parandus

  SMART-parandus on selliste kulutõhusate tehnikate kombinatsioon, mida saab kasutada, kui parandatava piirkonna ulatus pole suurem A4 paberist.

SMART-remondiprotsess


Samm-sammuline SMART-parandus


 • 1. samm – kahjustuste hindamine ja pinna puhastamine

  1. samm – kahjustuste hindamine ja pinna puhastamine

  Hinnake kahjustuste asukoha, ulatuse ja värvi alusel, kas saate kasutada SMART-protsessi (minimaalsed parandused).

   

   

   

  Peske ja puhastage kogu paneel, kasutades selleks 3M™-i spetsiaalseid paneelilappe 34567 ning sobivat puhastusvahendit.

   1. -Poleerige kogu paneel 3M™-i Perfect-it III™ Fast Cut Plus Compound 50417 poleerpastaga – või 3M™-i Perfect-it III™ Extra Fine Compound 80349 poleerpastaga, kui see on tumedat värvi –, et taastada paneeli värskelt värvitud ilme.
   2. See samm on värvi nakkumise tagamiseks keskse tähtsusega, eriti hajutusalas. Kõik kulumisjäljed tuleb täielikult eemaldada.
 • 2. samm – pinna ettevalmistus

   1. Lihvige defekt välja 3M™ Hookit™ Cubitron II 75 mm abrasiivkettaga - 150+ / 220+. Alustage alati kõige peenema karedusega. NB! 75 mm ketta kasutamine aitab minimeerida parandusala suurust.

    Mõlgi täitmise vajaduse korral lisage sobivat täiteainet, kandke peale pinnakatet 3M Dry Guide Coat ning lihvige 3M™ Hookit™ Cubitron II 75mm abrasiivkettaga - 220+.
   2. Lihvige parandusala ümbert lilla liivapaberiga 3M™ Hookit™ P400 - 75 mm.
   3. Laiendage ala veelgi lõppviimistluskettaga 3M™ Trizact™ 75mm, P3000.

    Hoidke ala võimalikult väiksena, liivapaberiga viimistletud ala ei tohiks olla suurem kui A4 leht!
 • 4. samm – katmine

  3. samm – katmine

  Saadaval on mitmeid katmistehnikaid ja -tooteid erinevate kahjustatud kohtade jaoks.

  Remonditava ala ümbrus tuleb kindlasti katta, et seda ülepihustuse eest kaitsta, kuid jätke tööala piisavalt suureks, et sellele ei tekiks teravaid värvirante, mis tuleb hiljem eemaldada. Tööala äärtes sujuvate üleminekute saamiseks sobib suurepäraselt 3M-i sujuva ülemineku teip.

 • Step 4 - Primer Application

  4. samm – kruntvärvimine

  Kandke kruntvärvi järgides värvitootja soovitusi.


   Ideaalne toode, mida kasutada on 3M Accuspray™ koos Mini PPS™-iga, mis annab tõhusa toote ärakasutuse väikseima võimaliku raisuga. Jälgida tuleks, et ei pihustataks alalt välja, et hoida parandusala võimalikult väike.

 • Step 5 - Primer Sanding

  5. samm – kruntvärvi lihvimine

  Lihvige kruntvärv lilla abrasiivkettaga 3M™ Hookit™ P400 / P500 75 mm.

 • 6. samm – värvi pealekandmine

  6. samm – värvi pealekandmine

  Kandke värv pinnale, järgides värvitootja soovitusi. Tõhusa värvimise tagamiseks kasutage 3M-i värvimissüsteeme, olenevalt remonditöö mahust soovitame värvikasutuse maksimeerimiseks ja jäätmekoguste vähendamiseks kasutada 3M-i Midi või Mini PPS™-i süsteemi.

  Nõuanne: LOÜ-nõuetele vastavad uusimad kohtparanduste hajutusvahendid on nüüd aerosoolid, mis kantakse pinnale pärast läbipaistva lakiga katmist ja enne kuumkuivatust. See tähendab, et hajutusprotsess tuleb nüüd kohandada nõuetele vastavate toodetega. Tutvuge oma värvitootja soovitustega.

 • 7. samm – värviparandus ja viimistlus

  7. samm – värviparandus ja viimistlus

  Kui võimalik, tuleb remonditud ala jätta poleerimata, kuna tavaliselt vaja minev kohtparanduste hajutusaerosool (Spot Blender) kantakse pinnale väga õhukese kihina, mis ei kannata poleerimist. Kui seda pole siiski võimalik vältida, kasutage 3M™-i Perfect-it™-i ülipeeneteralist pastat Extra Fine Plus Compound koos vastava kollase poleerpadjaga. Seadke masin vähimale kiirusele ja olge poleerimisel väga ettevaatlik.


 • Kust osta?
  Kust osta?