1. Eesti
 2. 3M ettevõttest
 3. Tehnoloogiad
Tehnoloogiad perioodilisustabelis

Tehnoloogiad

Valige alt tehnoloogia ja vaadake, kuidas meie ideed teistega ühinedes edasi elavad ja üle maailma probleeme lahendada aitavad.

 

 • Kasutusalad
  Ac Icon

  Akustiline kontroll

  Vali ebameeldiv müra ei ole mitte ainult häiriv, vaid ohustab ka meie tervist ja ohutust. 3M on töötanud välja valitud lausmaterjalid, viskoelastsed polümeerid ja muud materjalid, mis neelavad heli, summutavad vibratsiooni ja kontrollivad soovimatut müra. Need materjalid tagavad sõidukites vaiksema salongi. Arvuti kettaseadmetes vähendavad need häirivat heli ja aitavad suurendada pöörduskiirust ja mälumahtu. Töökohas vähendavad need häirivaid tegureid, kaitsevad kuulmist ja võimaldavad suhtlemist.


  Di Icon

  Ekraan

  3M-i ekraanimaterjalid kontrollivad valguse ülekannet ja peegeldamist. Kombineerides meie kogemusi mitmekihiliste kilede, läätsede ja mikroreplikatsiooniga suudame suurendada peaaegu kõikide elektrooniliste ekraanitüüpide selgust, töökindlust või eredust: alates käsiseadmete vedelkristallekraanidest kuni LCD-monitoride ja televiisorite ning hiigelsuurte projektorekraanideni. Neid materjale kasutatakse ka sülearvutite ja automaatsete tellerseadmete privaatsusfiltrites.


  Ec Icon

  Energiakomponendid

  Maailm pöördub 3M-i poole, kui on vaja uusi viise energia tootmiseks ja salvestamiseks. 3M on kütuseelementide komponentide, eriti kuluefektiivsete membraanelektroodlülitite projekteerimise ja tootmise alal ülemaailmne liider. Me tegeleme aktiivselt ka liitiumioonmaterjalide väljatöötamisega akusüsteemidele. Päikeseenergiasektoris arendab 3M tehnoloogiaid (kaasa arvatud tõkkekilesid ja Fresneli kontsentraatorläätsi) ja tarnib tooteid nagu näiteks väga tugeva liimuvusega ja elektrit juhtivaid fooliumteipe.


  Fs Icon

  Filtreerimine, eraldamine ja puhastamine

  Uuendused filtreerimises, eraldamises ja puhastamises on toonud farmakoloogia-, toidu- ja erikeemiatööstuses kaasa nõudluse kõrge puhtusastmega komponentide tootmise järele. Nende ja teiste tööstusharude rangetele standarditele vastamiseks pakub 3M vedeliku ja gaasi filtreerimiseks ja eraldamiseks mitmeid võimalusi, kaasa arvatud elektreet-, mikropoorse membraani, süsiniku ja lauskiudude tehnoloogiaid. Neid eriteadmisi kasutatakse ka 3Mi personaalsetes respiraatorites ja maskides, kodus ja autodes kasutatavates õhufiltrites ja kodustes veepuhastussüsteemides.


  Fc Icon

  Paindlik modifitseerimine ja pakendamine

  Enam kui poolte 3Mi toodete puhul on tootmisprotsessi viimaseks sammuks kilele, abrasiivile, teibile või muule materjalile konkreetse kliendi vajadusele vastava kuju ja suuruse andmine. Meie suutlikkus kiiresti muuta seda, kuidas toodet lõigatakse, kujundatakse ja viimistletakse, võimaldab tooteid tõhusalt kohandada, säilitades kvaliteedi. Meie tootmiskiirusega käib kaasas ka paindlik pakendamine, mis säilitab ja kaitseb valmistoodet, ning samuti müüja brändingustrateegia.


  Fe Icon

  Paindlik elektroonika

  Täiustatud, varaliste õigustega kaitstud materjalide ja tootmistehnikate kasutamisega on 3M-ist saanud teerajaja paindlike polümeerkiledele paigaldatud elektroonikaskeemide tootmises. Tindipritsprinteri kassetid oli üks esimesi kohti, kus neid odavaid, kergeid ja painduvaid ahelaid kasutati. Täna kasutatakse seda tehnoloogiat ka kõvaketastes, meditsiinilistes diagnostikaseadmetes, suurtes lameekraanides ja muudes töökindlust ja paindlikkust nõudvates kohtades.


  Im Icon

  Kujutise kuvamine

  3M mõistab visuaalset kommunikatsiooni. Meie valmistasime piltide edastamiseks esimese termofaksiaparaadi. Me lõime esimese digitaaltrükitud seinasuuruse graafika, mis muutis oluliselt reklaamindusvaldkonda. Me leiutasime mitmekihilised optilised kiled, mis loovad elektroonilistele ekraanidele ja võltsimiskindlatele turvaelementidele selged, teravad pildid. Me täiustasime oma tinte ja pigmente, et tagada selged ja eredad värvid, mis püsivad isegi kõige raskemates tingimustes. Tuginedes aastakümnetepikkusele kogemusele trüki- ja digitaaltehnoloogia valdkonnas, jätkab 3M kõrgetasemeliste kilede, tintide ja tarkvara tootmist trükkimiseks, elektroonilistele ekraanidele ja siltide valmistamiseks.


  Lm Icon

  Valguse juhtimine

  Alustage 3Mi sügavate teadmistega keerukatest materjalidest. Kombineerige materjalid sajas kihis õhukestes kiledes. Integreerige see 3Mi konkurentsitu võimega luua kiledele (ja muudele pindadele) mikroskoopilised struktuurid. Nende ja teiste tehnoloogiate kombineerimisega manipuleerib 3M valgust, et meie igapäevatooteid muuta. Märgid on eredamad ja paremini loetavamad. Turvamärgised näivad dokumentide kohal hõljuvat. Elektroonilised ekraanid on selgemad ja värvilisemad, kuid tarbivad vähem voolu.


  Mf Icon

  Mehaanilised kinnitused

  3Mi mehaaniliste kinnitustega saavad kliendid materjale kinni panna ja seejärel lahti võtta – ikka uuesti ja uuesti. Me loome need kauakestvad struktureeritud pinnad meie ainulaadsete tehnoloogiate kombinatsiooniga, kaasa arvatud mikroreplikatsiooni, polümeeride töötlemise, liimide ja lausmaterjalidega. Meie „kinnita ja vabasta“ kinnitused on muutnud tooteid alates mähkmetest kuni abrasiivideni. Neid kasutatakse transpordis, tervishoius, spordivahendites ja elektritoodetes.


  Op Icon

  Optiline kommunikatsioon

  Online -teenuste nagu internetitelefoni ja järelmängitavate videote kasvuga on nõudlus suurema ribalaiuse järele kiiresti kasvamas. Meie teadmistel materjaliteadusest ja täppistöötlemisest põhinevad 3M-i kiudoptilised kaabliühendused ja konnektorid aitavad teenusepakkujatel ehitada ja pidada üleval võrke, mis vastavad kiiruse ja töökindluse osas kliendi ootustele. Meie tugevaid külgi optoelektroonikas kajastavad 3M-i ekraanikomponendid, paindlik elektroonika ja andurid meditsiini-, turva- ja riigikaitse turgudel.


  Po Icon

  Poorsed materjalid ja membraanid

  Poorsed materjalid ja membraanid sisalduvad tuhandetes 3M-i toodetes, kaasa arvatud respiraatorites, filtrites, kütuseelementides, transdermaalsetes plaastrites ja haavasidemetes. 3M toodab poorseid kilesid ja muid struktuure, mille pooride suurus ja vahekaugus vastavad kasutusala nõudmistele. Membraane ja teisi materjale on võimalik keemiliselt modifitseerida, et need osakesi kinni peaksid. Tänane 3Mi tehnoloogia tagab, et õhk ja muud vedelikud voolavad õige kiirusega ning kuni riisiterasuurused osakesed või nanomeetrised molekulid püütakse kinni.


  Tt Icon

  Jälitussüsteem

  Raadiosagedustuvastus (RFID) on muutunud esemete liikumise ja staatuse jälgimises äärmiselt usaldusväärseks, väärtuslikuks ja levinud viisiks. 3M töötas selle juhtmevaba jälitustehnoloogia välja esmalt raamatukogusüsteemides kasutamiseks. Täna kasutavad meie kliendid tehnoloogiat selleks, et jälgida farmakoloogilisi saadetisi, lennukimootorite hooldust, koeproove, juriidilisi ja meditsiinilisi faile ja palju muud. Tänu pidevalt täiustatavale riistvarale ja tarkvarale aitab 3M-i RFID suurendada tootlikkust, vähendades samal ajal varguse ja kahjuga seotud kulusid.

 • Bi Icon

  Biotehnoloogia

  Terviseteadustele toodete valmistamiseks kasutab 3M oma ebatavalist materjaliteaduse, pinna iseloomustuse, filtratsiooni ja bioloogia tugevate külgede kombinatsiooni. Tulemuste hulka kuuluvad erakordselt vastupidavad hambatäidised, bioühilduvad kirurgilised teibid ja sidemed, transdermaalsed plaastrid ravimite manustamiseks, antimikroobsed puhastusvahendid ja sterilisatsiooniandurid.


  Dd Icon

  Ravimite manustamine

  Farmaatsiatooted võivad elusid parandada ja mõnikord isegi päästa. On oluline, et neid manustatakse õigetes annustes õigesse kohta ja õigel ajal. 3M on olnud dosaatorinhalaatorite (hingamisteedesse ravimite manustamiseks) ja transdermaalsete plaastrisüsteemide väljatöötamises teerajaja. Meie asjatundlikkust koostiskeemia ja ravimite manustamistehnoloogia alal täiendavad aastakümnetepikkused kogemused regulatiivsete küsimuste, kvaliteeditagamise ja täppistootmisega.


  Md Icon

  Meditsiiniliste andmete juhtimine

  3M-i kaugelearenenud tarkvara ja konsulteerimisteenused aitavad organisatsioonidel enam kui 6000 haiglas üle kogu maailma tervishoiuandmeid koguda ja klassifitseerida, ressursse jaotada, nõudeid järgida, kasumit hallata ja lõppkokkuvõttes ravi kvaliteeti parandada. Meie lahendused tagavad tervishoiuorganisatsioonidele olulise kokkuhoiu ja aitavad valitsustel ja tervishoiupoliitikaasutustel kogu maailmas kulusid hallata ning oma kohalike ja riiklike tervishoiusüsteemide tulemusi parandada.


  Mi Icon

  Mikroobide avastamine ja kontroll

  3Mi tehnoloogiad on võitluses ohtlike mikroobide vastu esikohal. Tuginedes oma kogemustele erimaterjalide, kattematerjalide, nanotehnoloogia, signaalitöötluse ja mikroreplikatsiooni alal, on 3M töötanud välja kiired ja kergesti kasutatavad süsteemid patogeenide ja teiste organismide avastamiseks, tuvastamiseks ja kvantifitseerimiseks. Neid kasutatakse haiglates, meditsiinilistes laborites, kliinikutes ja toidukäitlemis- ja toiduvalmistamiskohtades. Töötame parasjagu välja ka geneetilistel markeritel põhinevaid mikroobide avastamise ja iseloomustamise tehnoloogiaid.


  Se Icon

  Andurid

  Vastsündinu nõrk südametukslemine, vaktsiini potentsi hävitav oluline temperatuurimuutus, tsüstilise fibroosi geneetiline marker – 3M-i andurid ja teised 3M-i komponentidel töötavad andurid suudavad neid ja teisi indikaatoreid tuvastada ja edastada. Meie tehnoloogiad reageerivad mitmesugustele erinevatele stiimulitele, kaasa arvatud kuumusele, valgusele, raadiosignaalidele, keemilistele, bioloogilistele ja muudele signaalidele. Meie andurite kasutusalad on samuti laiaulatuslikud alates odavatest indikaatoritest nagu ühekordsed steriliseerimistestribad kuni keerukate automatiseeritud diagnostikaseadmeteni.


  Wo Icon

  Haavahooldus

  Kui patsiendi nahk on lõikuse, õnnetuse või kanüüli paigaldamise tõttu katki, tekib põletikuoht. 3M-i tervishoiutoodetes – näiteks meie imavates ja läbipaistvates haavasidemetes, kirurgilistes teipides ja sidemetes, samuti naha steriliseerimis- ja puhastamistoodetes – kasutatakse tipptasemel liime, kilesid, lausmaterjale ja erimaterjale, mis soodustavad kiiremat paranemist ja vähendavad põletikuohtu.

 • Ab Icon

  Abrasiivi

  3M alustas abrasiivide tootjana. Oleme enam kui sajandi oma originaaltehnoloogiaid täiustanud ja lisanud neile teiste 3Mi tegevuste murrangulisi leiutisi. Täna toetuvad meie abrasiivid juba traditsioonilistele eelistele nagu liimid ja katteained, samuti kõige kaasaegsematele tehnoloogiatele alates mikroreplikatsioonist kuni keraamika ja lausmaterjalideni. Tulemuseks on lai valik abrasiive, mida saab lihtsalt ja täpselt vormida, viimistleda ja poleerida.


  Ad Icon

  Liimid

  Nii tugevad, et suudavad hoida struktuurpaneeli kinni terve hoone eluea jooksul... nii õrnatoimelised, et sobivad lastele. Kuna 3Mi liimid on valmistatud vastavalt meie klientide vajadustele, kasutatakse neid erinevates toodetes nagu lennukid ja mobiiltelefonid, sõidukid ja haavasidemed. Me ületame teisi kõvenevate liimide ja epoksüde tootmises. Loomulikult paistame silma ka survetundlike teipidega, mille 3M leiutas enam kui 80 aastat tagasi.


  Am Icon

  Kõrgtehnoloogilised materjalid

  Kui 3Mi teadlased hakkavad kliendi probleemi kallal töötama, on nende kasutuses erakordselt suur kõrgtehnoloogiliste ja erimaterjalide valik: polümeerid, komposiitmaterjalid, keraamika, fluoromaterjalide, nanomaterjalide ja paljude teised. Meie laborid täiendavad seda valikut pidevalt uute valemite ja olemasolevate materjalide murranguliste modifikatsioonidega. 3Mil ei ole nende uudsete materjalide kohandamisel pärismaailma tootmisnõudmistele konkurente.


  Ce Icon

  Keraamika

  Just siit 3M alustaski, tehes mineraalidest liivapabereid. Enam kui sajandi jooksul oleme loonud anorgaanilistest keraamilistest materjalidest üllatavalt laia tootevaliku: robustsed graanulid, mis kaitsevad teie katust, keeruline puutetundlik ekraan sularahaautomaadil, esteetilise välimusega hambatäidised ja kõige suuremateraline abrasiiv – särav rant, mis märgib vihmasel maanteel sõidurada, ja ülitugev elektriliinis sisalduv kiud.
  Need kõik on saanud alguse 3Mi pikaaegsest kogemusest anorgaanilise keraamikaga töötamises.


  Do Icon

  Hambaravi- ja ortodontilised materjalid

  3M tõi hambavärvi täitematerjali esmakordselt turule 1964. aastal, mis tähendas tol ajal murrangut patsientide ilumurede lahendamises ja vastas hambaarstide nõuetele kauakestva materjali suhtes. Sellest ajast peale oleme kasutanud ära edusamme keemias, bioloogias, keraamikas ja digiteerimises, et saada hambakomposiitide, liimide, jäljendmaterjalide, hambaravitarvikute ja muude toodete alal maailmas liidriks. Enim oleme uuendusi toonud suus kiiresti ja mugavalt kivistuvate väga viskoossete täitematerjalide ja patsiendi hambareast täpseid jäljendeid tegeva jäljendtehnoloogia kasutamisse.


  Em Icon

  Elektroonilised materjalid

  Edusammud elektrooniliste komponentidega – poolkonduktoritest ja ühendustest andmete salvestamise ja kuvariteni – algavad sageli murrangutest orgaanilistes, anorgaanilistes ja metallmaterjalides, millest need komponendid valmistatakse. 3M panustab tootmise ja tulemuslikkuse parendamisse sellega, et rakendab oma tugevaid külgi paljudele teistele tänapäeva elektroonikaseadmete alustaladele, kaasa arvatud fluorokemikaalidele, liimidele, abrasiividele, membraanidele, elektroodidele ja elektrolüütidele.


  Fi Icon

  Kiled

  3Mi projekteeritud kiledel on palju erinevaid kasutusalasid. Üks tootesari suurendab LCD-ekraanide teravust, teine blokeerib akendest paistvat päikest. 3Mi kilesid kasutatakse hoonesuuruse graafika loomiseks ja graffiti ärahoidmiseks. Mõned kiled on ühekihilised ja neid kasutatakse tagasihoidlikes kohtades, teised aga koosnevad sadadest kihtidest ja need häälestatakse konkreetsete lainesageduste edastamiseks või peegeldamiseks. Mõned kiled tagavad väga suure hapniku- või niiskustõkke, mida vajavad järgmise põlvkonna elektroonilised ekraanid.


  Fl Icon

  Fluoreeritud materjali

  3Mi fluorokemikaalid on 3Mi laia korrosioonitõrje tootesarja toimeaineteks. Neid kasutatakse termoreguleerivate vedelike või pindaktiivsete ainetena, mis parandavad kõrgefektiivsete värvide ja kattematerjalide voolavust. Dyneoni fluoropolümeeridel on suurepärane temperatuuri- ja kemikaalikindlus, mistõttu need sobivad ideaalselt toodetesse, mis peavad vastu pidama ekstreemsetes ja ebasoodsates keskkondades. Neid kasutatakse traadikatetes, plommides, tihendites, mittekleepuvates kattematerjalides, kütusevooliku voodrites ja teistel olulistel kõrgefektiivsetel kasutusaladel.


  Me Icon

  Metallmaatrikskomposiidid

  Tungides alumiiniumsulamiga tihedatesse keraamiliste kiudude ja osakeste kogumisse valmistab 3M komposiitmaterjale ja -tooteid, mis ühendavad endas erakordse tugevuse, kerguse ja jäikuse. Selle 3Mi tehnoloogia esimene kommertsrakendus on ülitugev elektriõhuliin, mis suudab kanda enam kui kaks korda rohkem elektrit kui sama suured tavalised elektriliinid. Täiendav töö toimub teistele kasutusaladele mõeldud toodete ja komponentide kallal, kaasa arvatud struktuurilistel ja mehaanilistel kasutusaladel. Selle materjali eelised võimenduvad, kui komponendile osutatakse suurt ülekoormust, mis suurendab kaalusäästu.


  Nt Icon

  Nanotehno

  3Mi teadlased ja teadurid avastavad nanomeetri tasemel uut maailma, kus materjalid näitavad oma unikaalseid füüsikalisi, keemilisi ja bioloogilisi omadusi. Neid omapäraseid omadusi kasutatakse juba meie kõvakatetes, hambatäidistes ja teravust suurendavates optilistes kiledes (kasutatakse LCD-ekraanides). Paljusid 3Mi tehnoloogiaplatvorme, kaasa arvatud liime ja ravimeid, mõjutab nanoosakeste esilekerkimine.


  Nw Icon

  Lausmaterjalid

  Pärast poolesajandipikkust lausmaterjalide uurimist leiab 3M ikka veel uusi viise, kuidas neid täiustada ja kasutada. Meditsiinilistes teipides tagavad need patsientidele mugavustunde. Abrasiivides parandavad need töökindlust ja kasutamislihtsust. Soojustusmaterjalidena teevad need teie auto vaiksemaks ja üleriided soojemaks. Tänu 3Mi asjatundlikkusele kõrgtehnoloogiliste materjalide ja keerukate tootmistehnoloogiate alal leitakse lausmaterjalidele tervishoius, tarbekaupades ja rasketööstuses üha uusi kasutusvõimalusi.


  Sm Icon

  Erimaterjalid

  3M paistab silma väikesemahuliste ja väärtuslike materjalide väljatöötamises ja modifitseerimises nii kliendile kui oma tarbeks. Nende hulka kuuluvad erilisaained ja -kemikaalid, kaasa arvatud katalüsaatorid, kaitsevaigud, fotoinitsiaatorid, pindaktiivsed ained, mikrokerad, mullid, kergesti puhastatavad kattematerjalid, aku elektrolüüdid ja määrdeained. 3M valmistab muuhulgas keraamilisi tekstiile ja komposiite kosmosetööstuses, nafta rafineerimises, metallitöötluses ja muudes tööstusharudes kasutamiseks. Teiste ainulaadsete materjalide hulgas arendab 3M oma pädevust tugevate, kergete metallmaatrikskomposiitide alal.

 • Mr Icon

  Mikroreplikatsioon

  3M on olnud teerajajaks väikeste, täpse kujuga struktuuride kasutamises materjalidele uute füüsikaliste, keemiliste ja optiliste omaduste andmiseks. Mikroreplitseeritud prismasid kasutatakse liiklusmärkides, elektroonilistes ekraanides ja hoonete välisvalgustuses, et valgust eredamalt püüda ja peegeldada. Väikesed püramiidid teevad 3Mi struktureeritud abrasiivide toime paremaks ja kulumise ühtlasemaks. Mikroreplitseeritud kanalid suudavad oma kapillaarse toimega isegi vedelikke juhtida – kasutusala, millel on biomeditsiiniliste toodete seisukohalt tohutu suur potentsiaal.


  Mo Icon

  Vormimine

  3Mis vormitakse täpsed optilised läätsed ja keerulised kujud tipptasemel vormimistehnoloogia abil. Kasutame vormimist ka selleks, et tekitada struktureeritud abrasiividesse mikroreplitseeritud mustreid ning parandada eredust ja valmistada turvakilesid. Järgides nendes toodetes vajalikke väga kõrgeid tolerantse on 3M omandanud mitmes termoplasti ja termokõveneva materjali töötlemiseks vajalikus alamtehnoloogias nagu näiteks vormimisseadmete projekteerimises, protsessi mõõtmises ja termotsükleerimises konkurentsitu pädevuse.


  Pd Icon

  Osakeste ja dispersiooni töötlemine

  3Mi suutlikkus osakesi valmistada ja hajutada – nii tahketes ainetes, kiledes kui vedelikes – võimaldab anda abrasiividele, hambatäidistele, tintidele, akna- ja optilistele kiledele ning paljudele muudele toodetele unikaalsed omadused. Meie arusaamad füüsikalistest, keemilistest ja faasidevahelistest koostoimetest võimaldavad meil kasutada täpselt hajutatud osakesi ja nanoosakesi (näiteks klaashelmeid, süsinikku, metalle ja oksiide), et mõjutada materjali tugevust, murdumisnäitajat, juhtivust, infrapunaneeldumisspektrit, katalüütilist aktiivsust ja muid omadusi.


  Pm Icon

  Polümeeride sulatustöötlus

  Aastakümnete jooksul on 3Mist saanud polümeeride väljatöötamise ja kasutamise alal maailmas liider, kes valmistab nendest ainulaadsetest molekulidest pressimise, katmise ja muude töötlustehnikate abil kilesid ja esemeid. Täna rajanevad peaaegu kõik 3Mi tehnoloogiaplatvormid ja enamik 3Mi tooteid polümeeride töötlemisel. Need teadmised on eriti olulised tervishoius, elektroonika-, ekraani- ja graafikaturgudel.


  Pp Icon

  Täppistöötlemine

  Varasemalt võis suuremahuline tootmine tähendada tootmismahtude suurt kõikumist. Tänu edusammudele katmises, kuivatamises, kõvenemises, võrgu käsitlemises ja teistes tehnoloogiates see enam nii ei ole. 3Mi insenerid projekteerivad tootmisseadmeid, mis ühendavad endas täpselt juhitud protsesse ja rulltootmise majanduslikku efektiivsust. Tulemus: 3Mi keskkonnamõju jätkab paranemist ja toodete tolerantsid muutuvad üha väiksemaks – mõne pinnamustri puhul lausa poole valguslainepikkuse suuruseks.


  Pe Icon

  Ennustav projekteerimine ja modelleerimine

  Kasutades kõrgetasemelisi arvutipõhiseid modelleerimis- ja simuleerimistehnoloogiaid saavad 3Mi teadurid ja insenerid ennustada veel valmistamata materjalide omadusi ja kiirendada paremate tootmisprotsesside väljatöötamist. Tänu nendele virtuaalsetele eksperimentidele on 3M suutnud kiirendada väärtuslike uute toodete valmistamist elektrooniliste ekraanide, paindlike elektriskeemide ja raadiosagedustuvastuse tarbeks.


  Rp Icon

  Kiirgustöötlemine

  Paljudes 3Mi toodetes sisalduvaid materjale modifitseeritakse või täiustatakse kiirgustöötlemise nagu kivistamise, kõvendamise, ristsidumise ja polümeriseerimise tekitatud keemiliste reaktsioonidega. Me kasutame ultraviolett- ja elektronkiiri, kiireid laserpulsse, koroonatehnoloogiat, leeke ja teisi tehnoloogiaid, et luua oma struktureeritud abrasiividele ja ereduskiledesse peeneid mustreid, turvakiledesse pilte, peegeldavatesse kiledesse unikaalseid pinnaomadusi ja tuhandetesse teistesse toodetesse lisafunktsioone.


  Su Icon

  Pinnatöötlus

  3M süveneb asjade pinda rohkem kui ükski teine ettevõte. Me loome oma mikroreplikatsioonitehnoloogiaga ainulaadseid pindu. Töötleme ka kilede ja võrgumaterjalide pindu, kasutades selleks koroonalahendusi, kuumust ja aurtöötlemistehnoloogiaid. Need kõrgetasemelised seadmed võimaldavad meil parandada materjali vastuvõtlikkust vedelikele ja liimidele, muuta selle kõvadust, täiustada peegeldusvõimet või luua muid uusi omadusi.


  Vp Icon

  Aurtöötlemine

  Kriitilise tähtsusega omadused sõltuvad sageli materjali täpsest katmisest metallide, oksiidide või polümeeridega. 3M on teinud aurkatmisest oma aastakümnetepikkuse kogemusega omaette kunsti. Paljude meie praegu tootmises olevate toodete unikaalne töökindlus, peegeldusvõime, tõkkeomadused ja keemilised omadused on saanud võimalikuks tänu ettevõtte laialdastele teadmistele selle eritootmistehnoloogia valdkonnas.

 • We Icon

  Kiirem ilmastikukindlus

  3M-i tooted on valmistatud välistingimustele sobivaks. Kliendid võivad olla kindlad, et meie liiklusohutusmaterjalid, märgid ja muud tooted peavad väga rasketes ilmastikutingimustes aastaid vastu. Tagamaks kõrgetasemelist toimimist on 3M töötanud välja tehnoloogiad, mis jäljendavad kogu maailmas välistingimustes leiduvat ekstreemset valgust, kuumust, külmust ja niiskust. Kombineerides tegeliku maailma ja kiirendatud kokkupuute ilmastikutingimustega on 3M töötanud välja konkurentsitu võime mõõta ja analüüsida kõige raskemaid keskkonnatingimusi ja reageerida nende nõudmistele.


  An Icon

  Analüütiline teadus ja tehnoloogia

  Uued tehnoloogiad loovad meie klientidele lahendusi ja tekitavad meie teadlastele hulgaliselt küsimusi: Mis see on? Kuidas see toimib? Kas me saame selle paremaks teha? Nendele küsimustele vastamiseks on 3M töötanud välja konkurentsitu võime materjale ja protsesse mõõta, iseloomustada ja mõista. Tänu kõikjal maailmas leiduvatele ressurssidele saavad 3M-i teadlased tugineda kõikides tootearendusfaasides alates ideest kuni turustamise ja tootmiseni meie analüütilistele oskustele.


  As Icon

  Rakendustarkvara

  Rakendustarkvara kontrollib, jälgib, suhtleb ja teeb võimalikuks paljud 3M-i innovatsioonid alates õhufiltreerimisest kuni kogu ettevõtet hõlmavate RFID-lahendusteni meditsiiniliste andmete jälgimiseks. Rakendustarkvara võib töötada veebibrauseris, standardses lauaarvutis ja käsiseadmetes või olla integreeritud eriotstarbelisse elektroonilisse riistvarasse või süsteemidesse. 3M kasutab kaasaegseid seadmeid ja tehnoloogiaid, et töötada välja töökindel, turvaline ja lihtsalt kasutatav rakendustarkvara.


  Es Icon

  Elektroonika ja tarkvara

  3M on ehitanud oma pädevuse elektroonikale ja tarkvaratehnoloogiatele. Täna leidub elektroonikat paljudes 3M-i toodetes – alates projektoritest ja hambaskänneritest kuni 3M™ Littmann® elektrooniliste stetoskoopide ja 3M™ piirijuhtimissüsteemideni. 3M-i kõrgeltarenenud tarkvara on nende toodete „aju“, mis annab neile „nutikad“ (matemaatika ja arvutiteaduse) algoritmid, et tooted väärtusahelas kõrgemale lükata. Ühendades endas tipptasemel materjale ning töötlemis- ja projekteerimisteadmisi tagavad 3M-i elektroonika ja tarkvara võimsa platvormi nutikate materjalide, nutikate seadmete ja nutikate süsteemide loomiseks, osutades samal ajal ka nutikat teenust.


  In Icon

  Ülevaatus ja mõõtmine

  3M-i tootmise erakordne täpsus – mõnel juhul on tolerantsid väiksemad kui valguse lainepikkus – nõuab mõõtmiseks ja toote kvaliteedi kontrollimiseks samamoodi täpseid seadmeid. 3M on loonud jõudluse, tugevuse, värvuse, peegeldusvõime ja paksuse mõõtmiseks optilised, infrapunale ja UV-kiirgusele reageerivad süsteemid, mõõteriistad ja muud patenteeritud seadmed. Need ja teised parameetrid on täpseks ja kiireks kinnituseks, et meie protsesside toime on üliefektiivne ja ühtlane ning meie tooted vastavad klientide kõikidele ootustele.


  Is Icon

  Integreeritud süsteemide disain

  Keerukad süsteemid nõuavad põhjalikku projekteerimist. Tarkvara-, elektrooniliste ja mehaaniliste teadmiste integreerimisega loob 3M süsteeme, mis täiustavad üksteist ja võimaldavad silmapaistvat jõudlust. Neid distsipliine täiustavad veelgi ennustav modelleerimine, inimtegurit hõlmav projekteerimine ja tööstuslik disain. Tulemuseks on segu funktsionaalsusest ja elegantsist, mida esindavad lihtsad tooted nagu teibihoidja või lihvimispea ja keerulised tooted nagu 3M-i mitmemõõtmelised ringlus- ja turvasüsteemid raamatukogudele.


  Is Icon

  Protsessidisain ja -juhtimine

  Täpne, järjepidev, konkurentsivõimelise hinnaga ja turvaline: ootused kõrgetasemelistele tootmistehnoloogiatele on kõrged. Vähesed ettevõtted maailmas on suutelised 3M-iga kõige nõudlikumate järjepidevate protsesside projekteerimises ja töötamises, eriti võrgu käsitlemises, katmises ja kuivatamises, konkureerima. Tugevate külgede hulka kuuluvad ennetav projekteerimine ja modelleerimine, protsessidele reageerimine ja tagasisidesüsteemid ning 3M-i aastakümnetepikkused kogemused keemilises, mehaanilises ja elektrilises projekteerimises. Tulemused klientidele on näha kõikides 3M-i kvaliteetsetes toodetes ning kõik nendes toodetes tehtavad kiired modifikatsioonid vastavad kohaliku turu vajadustele.