Kõrbemaastik
Läheme globaalsetele väljakutsetele julgelt vastu

 

Laadige alla jätkusuutlikkuse aruanne (PDF, 20K)

Globaalsed väljakutsed

Meie 3Mis suhtume jätkusuutlikkusesse kui ühistesse globaalsetesse vajadustesse ja meie ettevõtte tulevikku. Elanikkonna kasvades, seda eriti arengumaades, tuleb vastata väljakutsetele nagu energia kättesaadavus ja turvalisus, toormaterjalide nappus, inimeste tervis ja ohutus, haridus ning areng, et tagada kõikidele inimestele üle kogu maailma tervislik ja täisväärtuslik elu.

3Mi innovatsioonid püüavad iga päev mõnda maailma kõige suuremat murekohta lahendada:
- toormaterjalid
- vesi
- energia ja kliima
- tervis ja & ohutus
- haridus ja & areng

Meie ettevõtmised ja eesmärgid kajastavad meie keskendumist nende globaalsete väljakutsete ületamisele.Lugege meie eesmärkide ja tulemuste kohta siit.

 


Lood

 • Vähendamine annab juurde.

  3M™ avatäited, 3M™ Scotch-Weld™ liimpastad ja kerged polüsulfiidhermeetikud vähendavad õhusõidukite kaalu, maksimeerivad nende efektiivsust, minimeerivad kulusid ja suurendavad vastupidavust.

  Vähendamine annab juurde. Vähendamine kasvatab.
 • Kuidas vähem annab riistvara jahutamises parema tulemuse.

   3M™ Novec™ muundatud vedelikud (Engineered Fluids) kasutavad riistvara jahutamiseks vähem energiat (95% vähem, kui täpne olla) ja võimaldavad riistvarakomponente tihedamalt paigaldada.

  Kuidas vähem annab riistvara jahutamises parema tulemuse. Kuidas vähem annab riistvara jahutamises parema tulemuse.
 • Mikrokerede maagia.

  Cubitron™ II abrasiivid püsivad teravamad, kestavad kauem ja töötavad tavalistest abrasiividest jahedamalt.

  Mikrokerede maagia. Mikrokerede maagia.
 • Siin on säravam idee.

  Kasutage valguse suunamiseks hõbemetalliseeritud ja ilmastikukindlat polümeerkilet, mille päikesekaalutud poolkerakujuline kogupeegeldusvõime on 94%. Tulemus: säravamad LED-lambid Aafrikas.

  Siin on säravam idee. Siin on säravam idee.

Lood


 

 • Vaade üles puudele metsas

  Toormaterjalid

  Maailma elanikkond kasvab ja elab kauem – ja tarbib rohkem. Selle kasvava surve valguses meie piiratud loodusvaradele ja materjalidele peame liikuma odavatest taaskasutatavatest toodetest edasi taastuvate toodete juurde. Selle probleemiga tegelevad ettevõtted mitte ainult ei aita meie planeeti, vaid saavutavad turul ka konkurentsieelise.

  3M on selle väljakutse kallal töötanud juba aastakümneid ja me jätkame uuendusi tuleviku nimel, taastuvate alternatiivide väljatöötamist kahanevatele loodusvaradele, taaskasutatavate materjalide kasutamisvõimaluste edendamist ja jätkusuutlikumaks muutumist.

 • Rannik

  Vesi

  Inimesed tarbivad seda, harivad sellega põlde ja toodavad sellega tooteid. Vee tarbimise vähendamine ja veekvaliteedi parandamine on keskkonnaalase majandamise olulised elemendid.

  Vesi on meie maailma kõige väärtuslikum loodusvara. Hoolimata selle suurest kogusest moodustab magevesi kogu globaalsetest veevarudest ainult 2,5%. Enamik magevett kasutatakse niisutamiseks, kuid peaaegu 30% sellest läheb sisetarbimiseks ja tööstuseks. Vananev infrastruktuur ja suurem nõudlus muudavad puhta kättesaadava vee 3Mile ja meie klientidele kalliks.

  Mõnedel meie klientidel on puhta kättesaadava vee hankimise või tarnimisega raskusi. Me saame aidata neil seda probleemi lahendada, töötades välja tehnoloogia, mis suurendab veekasutuse efektiivsust ja parandab selle kvaliteeti.

 • Tuuleenergia

  Energia ja kliima

  Ligipääs töökindlale energiavarustusele mõjutab kõiki ettevõtteid ja kogukondi. Energiatarve ja kliimaprobleemid nõuavad süstemaatilist muutust ja meie oleme siin, et seda muutust tagant tõugata.

  Olgu tegemist õhuheitmetega või fossiilkütustega, 3M võtab energianõudluse ja kliimamuutustega tegelemiseks proaktiivse ja koostööle suunatud lähenemisviisi – nii meie kui meie klientide tegevuses. Energiaressursside ja kliimamuutustega seotud probleemid on keerulised ja omavahel seotud. Meie 3Mis püüame neid ühisosasid mõista ja otsime lahendusi, mis soodustavad energiasäästu, puhast energiainfrastruktuuri ja atmosfääriliste kasvuhoonegaaside vähendamist. Meil on juba palju tooteid ja tehnoloogiaid, mis vähendavad energia kasutamise mõju, soodustavad energiaefektiivsust ja vähendavad kasvuhoonegaase. Meie eesmärk on jätkata globaalsete kontseptsioonide väljatöötamist ja rakendamist, et tagada suurim pikaajaline mõju.

 • Arstikabinet

  Tervis ja ohutus

  Globaalsed tervise ja ohutuse probleemid on kogu maailma töökohtades esiplaanil. Toidumürgitus ja vee kaudu levivad haigused põhjustavad maailmas igal aastal 3 miljoni inimese surma. Samal ajal nakatub madala ja keskmise sissetulekuga riikides umbes iga kahekümnes haiglaravil olev patsient nakkushaigustesse.

  Valitsused, korporatsioonid ja tarbijad kannustavad globaalset nõudlust ohutuse, kaitse, tervishoiu ja toiduohutuse lahenduste järele. Loominguline innovatsioon, tehnoloogia, haridus ja koostöö on kõik olulised, et saaksime inimeste tervise ja töökoha ohutusega seotud probleemid ületada.

  3Mil on aastakümneid olnud terved äriüksused, mis on pühendunud inimeste tervisele, kaitsele, turvalisusele ja ohutusele mõeldud toodete ja teenuste loomisele. Samal ajal on ettevõte võtnud selle pühendumuse omaks ka oma enda tegevustes.

 • Ehitusrobootika

  Haridus ja areng

  Eeldatakse, et globaalne töötus püsib kuni 2017. aastani muutumatuna, seda eriti noorte seas. Tänasel tööturul on vähem võimalusi, kuna enamik vabu töökohti on noortele inimestele ja äsjalõpetanutele liiga spetsiifilised. Tehnoloogiaettevõttena teab 3M hästi väljaõpetatud teaduse, tehnoloogia, projekteerimise ja matemaatika (STEM) erialadel lõpetanute tähtsust – meil on vaja noori ajusid, kes spetsialiseerunud rollidesse astuksid ja aitaksid meie ettevõttel tulevikuväljakutseid lahendada.


Võtmeteemad