Tööstuslahendused

3Mi jaoks hõlmab jätkusuutlikkus koostööd paremate lahenduste leidmise nimel. Maailma elanikkonna kasvades, seda eriti arengumaades, tuleb tegeleda globaalsete väljakutsetega koos, et tagada meile kõigile tervislik, täisväärtuslik elu. Me teame, et ka meie kliendid seisavad silmitsi samade väljakutsetega ja jagavad meie jätkusuutlikkuse eesmärke. Seetõttu oleme pühendunud koostööle klientidega, et tuvastada ja töötada koos lahenduste nimel nende eesmärkide saavutamiseks. Kuigi me suurendame pidevalt nendele vajadustele vastavate toodete valikut, saate lugeda olemasolevate keskkonnalahenduste kohta siit (PDF, 6.7MB).

 


Elutsükli juhtimine

 

 • Jätkusuutlikkusel ei tohiks olla aegumiskuupäeva. Elutsükli juhtimine on meie ülemaailmse toodete turule toomise protsessi ametlik osa. Uue toote arendamisel küsime me alguses olulisi küsimusi: Kuidas oleks võimalik vähendada toote mõju keskkonnale? Kuidas me toodet levitame? Ja kuidas see lõpuks kasutusest kõrvaldatakse? Võtame arvesse kõiki konkreetse toote maailmas turule toomisega kaasnevaid keskkonna-, tervise- ja ohutusalaseid tegureid.

  Võtsime elutsükli juhtimise põhimõtted vastu 2001. aastal ja nõuame kõikidelt oma äriüksustelt kõikide uute ja olemasolevate toodete osas elutsükli ülevaatuste läbiviimist. Kuna igal aastal tuuakse turule sadu uusi tooteid, on meil pidev võimaluste vool, kuidas meie valmistatud asjade keskkonna-, tervise- ja ohutusmõjusid parandada.


Pakendid

 

 • Me mõtleme „kastist väljapoole“. Samuti pappkarbist, ümbrisest ja kotist väljapoole. Oluline osa meie elutsükli juhtimise protsessist on meie pidevad jõupingutused, et realiseerida väiksemate pakendite keskkonnasõbralikkus ja tulukus. Me vähendame oma pakendite keskkonnamõju nende ümberkujundamise, korduvkasutamise, suurema taaskasutatavuse ja taaskasutatud materjali kasutamisega ning kuubikasutusega. Tulemuseks on väiksem energiakulu pakkematerjalide tootmises, väiksem transpordikulu ja heitkogused ning väiksemad nõudmised hoiu- ja kasutusest kõrvaldamise ruumile.


Juhtumiuuringud

 

 • Post-it ® märkmepaberid suures karbis

  Meie Post-it® märkmepaberid suures karbis aitavad vähendada prügi ja kahjulikku mõju keskkonnale. Hulgipakendit 16 või 24 Post-it® märkmepaberipadjaga on mugav hoiustada ja pole vajadust igat patja eraldi kilesse pakendada. Lisaks on karp valmistatud 100% ümbertöödeldud paberist piiratud tindikasutusega.

 • 3Mi Scotch-Brite™ vanni- ja plaadiküürimispadi

  Oleme oma 3M Scotch-Brite™ vanni- ja plaadiküürimispadja pakendit oluliselt vähendanud. Pakendi ümberdisainimine hõlmas kurrutatud vaheseinte eemaldamist ja kogu pakendi väiksemaks tegemist, et vähendada poole võrra tootele vajalikku transpordi- ja väljapanekuruumi.

 • Kuubikasutus

  Need, kes arvasid, et keskkooli geomeetriatunnid ei tule neile päriselus kunagi kasuks, võiksid kuubile mõelda. Laomajanduses ja logistikas on „kuubikasutus“ lähenemisviis, mille abil saab laos, haagises või konteineris olevat ruumi kõige efektiivsemalt kasutada. Kuubikasutus arvutatakse tavaliselt protsendina koguruumist või kogu „kasutatavast ruumist“. Meie kasutame kuubikasutust, et vähendada meie toodetele vajalikku hoiu- ja transpordiruumi.


Esindatud tooted